ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապրիլի 6-ի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանից հետաքրքրվեց աշխատատեղերի նվազման եւ աշխատավարձերի բարձրացման հարցերով:
Էդվարդ Հովհաննիսյանը տեղեկացրեց, որ յուրաքանչյուր ամիս իրենք ուսումնասիրում եւ հրապարակում են տեղեկատվություն աշխատատեղերի վերաբերյալ. «2020-ի ընթացքում միջին աշխատավարձի դաշտում տեղի է ունեցել փոփոխություն, որը շարունակվում է նաեւ այս տարի: Միջին աշխատավարձի տարբերությունը կազմել է 11 000 դրամ՝ 193 000-ից դառնալով 204 000»:
ՊԵԿ նախագահը նշեց, որ ուսումնասիրվել է նաեւ աշխատատեղերի տարբերությունը, որը 8000-ով պակաս է նախորդ տարվա համեմատելի ամսից. «Դրանք բաժին են ընկնում համավարակի հետեւանքով խոցելի ոլորտներին՝ հասարակական սնունդ, հյուրանոցային տնտեսություններ եւ այլն»:

On April 6, at the sitting of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs the Chairman of the Committee Arkadi Khachatryan was interested in the issues on the reduction of jobs and the increase of salaries from the RA SRC Chairman Edvard Hovhannisyan.
Edvard Hovhannisytan has informed that every month they study and publish the information on jobs: There has been a change in the field of the average salary during 2020 which also continues this year. The difference of the average salary was 11,000AMD – becoming 204,000 from 193,000.”
The SRC Chairman has noted that the difference of jobs has also been studied, which is less by 8000 from the comparing month of the previous year: “They refer to the vulnerable spheres because of pandemic: public food, hotel entities, etc.”